Figaro Concept | Bayan Saç
2
page-template-default,page,page-id-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_hidden,vertical_menu_hidden_with_logo, vertical_menu_width_260,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Bayan Saç

balyaj

Balyaj

Figaro Concept’de Balyaj işleminin amacı saçı ikinci bir renklendirme işlemi ile tutam tutam aralıklı alarak, saçta çok değişik renkli tonlar elde etmek için uygulanır. Balyaj’ın Röfle işleminden farkı; zemin renk yoğunluğunu kaybetmeden soft bir ışık yansımasını yaratmaktır.

ww

Bitkisel Boya

İnsanlarda güzelleşme istediği daima vardır. Eski Mısırlılarda MO 3000 yıllarında bitkisel boyalarla saç boyandığına dair kanıtlar vardır. Eğer saç boyama gereksinimi varsa bitkisel boyalar sakıncasız alternatiftir.

fi9

Fön

Fön kadınların kuaförlerde en sık uygulattıkları işlemdir. Düzgün ve ahenkli saçlar, hacim ve çekicilik her kadının fönden beklediği mucizedir.Saç bayanlar için oldukça önemli bir aksesuardır. Ve saçın görünümün hoş olması her kadını cezbeder nedeni kadına verdiği özgüven ve görünümünde güçlü bir etki yaratmasıdır.

kas

Kaş Boyama

Saçları ile kaşları arasında renk uyumu yakalamak veya açık renk ya da seyrek kaşlarını belirginleştirmek isteyen kadınlar için kaşları, özel kaş boyaları ya da kaş kalemleri ve farları ile boyamak mümkün. Kaşları boyarken aynı zamanda doğal ve kalıcı olması için uygulamada bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor.

masa

Maşa

Figaro Concept’te Saça Dalgalı veya kıvırcık form vermek için uygulanır. Seramik Maşa Kullanıldığı için saç zarar görmez. Maşa işlemi tüm saça uygulanır. Yıkama işlemi bu hizmete dahildir.

balyaj

Röfle

Genelikle sarı ve tonlarında yapılan röfle kadınlar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Röflenin çeşitli tonları ile siz de saçlarınıza yeni bir görünüm katarak saçlarınızın renklenmesini sağlayabilirsiniz.

234244

Saç Kesim

Her saç kesiminin belli bir başlama noktası vardır ve saç kesiminde tarama açısı büyük önem taşır. Doğru açılarda ve düzgün taranmayan bir saç kesiminin sonucu da düzgün olmaz.

topuz

Topuz

Saça yükseklik kazandırmak amacıyla saça krepe yapılarak saçın tepede,ensede yanda,veya kafanın arkasında toplanarak saça kıvrımlı hareketler vererek toka ve firkete ile tutturularak veya bağlanarak yapılan bir işlemdir..

fiiii

Örgü

Saçlarımız vücudumuzun en önemli noktasıdır. Ne kadar şık ve havalı saçlara sahipsek özgüvenimiz o kadar yüksektir. Tabiî ki de saç modeli seçerken dikkat etmemiz gereken birçok özel nokta vardır. Günün önemine göre saçımıza model vermemiz gerekir. Gittiğimiz yere göre veya girdiğimiz ortama göre saç modelleri değişiklik gösterecektir.

figa5

Gelin Saçı

Gelin Saçı; gelinlik, mevsim, düğün ya da nikâh mekânı, kullanılacak aksesuarlar ve gelinin arzuları dikkate alınarak belirlenen özel bir saç tasarımdır. Duvak, gelin tacı, inci, toka, çeşitli taşlar, canlı, kuru ya da özel yapım çiçeklerle süslenebilir

figa8

Yarım Balyaj

Bu işlemin gerçekleştirilmesi için büyük bigudi gibi yarım elma şeklinde bigudiler gerekmektedir. Bu balyaj modeli 4 ila 5 tutam saç ile yapılabilir.

yeni2

Saç Tasarım

Söz konusu özel bir gün olduğunda saça gösterilen özen de artar. Her şeyiniz için bir yorumda bulunurlarken saçınız da bu yorumlardan nasibini alacaktır.